Facebook Sayfa Beğeni Nasıl Yükseltilir?

Facebook Nedir ?

Facebook bir sosyal medya platformudur. Yıllar önce 2004 yılında bir platform olarak değil küçük bir sistem olarak Harvard Üniversitesi için kurulmuştur. Mark Zukerberg tarafından tasarlanan Facebook zaman geçtikçe diğer üniversiteler ve insanlar tarafından da tercih edilmeye başlanmıştır. İlgilini artması ile sosyal medyanın birçok öncü platformlarını arkasında bırakmıştır. 2016 yılında ise büyük bir kitleye hitap ederek en iyi sosyal medya platformu olmuştur. Facebook, profil oluşturarak sosyalleşmeyi amaçlayan bir platformdur. Facebook Sayfa beğeni nasıl yükseltilir? Devamı makale de…

Facebook Hesap Nasıl Açılır ?

İlk olarak Gmail, Yahoo, Yandex veya Hotmail uzantılı bir hesaba sahip olmanız gerekmektedir. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız ve bir telefon numaranıza sahipseniz mail kullanmadan da hesap oluşturabilirsiniz ama düzeli olarak bildirim almak için mail uzantılı bir hesap açmanız tavsiye edilir. Sırasıyla yapmanız gereken adımlar şunlardır :

– Bu link üzerinden ilk olarak hesap açma kısmına gelmelisiniz veya arama motoruna “Facebook Hesap Aç” yazmanızda yeterli olacaktır.
– Ardından açılan sekmede “Ad, Soyad”, “Cep telefonu veya gmail”, “Doğum tarihi, Gün/Ay/Yıl”, “Yeni şifre” ve son olarak “Cinsiyet” kısmını doğru bir şekilde doldurarak, kayıt adımının bir işlemini tamamlayabilirsiniz.
– Kullandığınız e-posta veya telefon numarasının doğrulama mesajı ile doğrulayarak kayıt işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.
– Daha sonra ise tek yapmanız gereken profilinizi ve kişisel bilgilerinini doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemlerinde ardından başarılı bir şekilde hesap açmış bulunuyorsunuz.

Facebook Sayfa Nedir ve Nasıl Oluşturulur ?

Büyük bir kitleye hitap etmenizi veya bir markanız var ise doğru reklamlar, gönderiler sayesinde düzgünce büyümesini sağlayabilirsiniz.
Profilinizin sağ üst köşeden hesap kısmına tıklayarak veya link üzerinden sayfa oluşturma kısmına girebilirsiniz. Basit ve etkili bir arayüz sayesinde kişisel veya ticari adınızı oluşturabilirsiniz. İsim seçtikten sonra oluşturduğunuz sayfaya ait kategori eklemelisiniz. En fazla 3 adet kategori ekleyebiliyorsunuz. Kategori eklemeden sonraki son aşama ise, açıklama oluşturmaktır. Oluşturacağınız açıklama sizi insanlara tanıtan bir CV gibidir. Bundan dolayı iyi bir şekilde seçmeniz gerekiyor. En fazla 255 karakter yazabilirsiniz. Facebook Sayfa oluştur kısmına bastıktan sonra sayfanız oluşturmuştur. “Profili Düzenle” butonuna tıklayarak profil. Facebook Sayfa nasıl Büyütebilirsiniz?

Facebook Sayfa Nasıl Büyütülür ?

1.) Çevrenizdeki insanlara oluşturduğunuz Facebook sayfadan bahsedin.

Bahsettiğiniz kişilerden de çevresinde paylaşmasını isteyin. Eğer dikkat çekici ve takip etmeye değer içerikleriniz var ise kısa bir süre içinde iyi bir kitleye sahip olabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlara sayfanızdan bahsederek örümcek ağı kurmanız önemlidir.

2.) Diğer platformlardan yararlanın.

Instagram, Twitter, TikTok gibi uygulamalarda tanınmış bir hesap veya belirli bir kitleye sahipseniz, yeni açtığınız Facebook sayfa paylaşarak güzel bir kitle elde edilebilir. Bunun yanında kardeş sayfa veya tanıdığınız ünlü biri var ise ondan da paylaşmasını rica edebilirsiniz.

3.) Güzel Bir Profil Fotoğrafı, Açıklama ve Kategori seçimi yapın.

Bir sayfada insanların dikkatini en çok çeken şey profil fotoğrafı arka planıdır ( banner ). Sayfanıza tıkladıkları zaman sayfanın bir kısmını kaplayan banner dikkat çeker. Sitenize uygun ve güzel bir açıklama ile kalıcı kitleler oluşturabilirsiniz. Sayfa kurulumunda bahsedilen kategorileri en iyi şekilde seçmek gerekir. Sayfanızın içeriği ile alakalı kategori seçimleri çok bir etki etmese de yine de sizin bir gösterim almanızı sağlar.

4.) Düzenli ve Aktif Bir Şekilde Sayfa Kullanın.

Düzenli olarak paylaşım yaparak profilinizi canlı tutmanız önemlidir. İnsanların “Bu nasıl Sayfa?” demesini istemiyorsanız, kendinize bir program oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz program üzerinden gündelik paylaşım yaparsanız küçük bir kitle elde edersiniz.

5.) Reklam verin

Düşük 5-10 TL gibi fiyatlarla reklam satın alırsanız, reklamın fiyatına göre size sunduğu kitlede değişmektedir. Herhangi bir Facebook Sayfa reklamı da verebilrsiniz. Tek gereken özelden konuşup, anlaşmaktır.

6.) Facebook Sayfa Beğeni Satın Alabilirsiniz.

Reklam ve diğer yöntemlerin aksine en basit ve kolay yöntem Facebook Sayfa beğenisi satın almaktır. Bunun için daha önceden birçok referansı olan takibegel.com üzerinden satın alabilirsiniz. Ucuz ve kaliteli hizmet arıyorsanız “Servisler” kısmından paketleri inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.