Twitch Takipçi Nasıl Kasılır ?

Twitch Nedir ?

Twitch, Genç kitlenin sık sık takip ettiği olan bir platformdur. Diğer platformlar aksine Twitch’de sadece yayın yapma özelliği mevcuttur. Ulusal bir platform olduğundan dünyada ki istediğiniz herkesi takip edebilir ve canlı yayınlarını izleyebilirsiniz. Twitch, 6 Haziran 2011 yılında internette  yerini almıştır. Windows, Mac, PlayStation ve Xbox gibi bir çok yerden yayın açabilirsiniz ve bilgisayar ekranınızı paylaşabilirsiniz. Twitch takipçi Nedir? devamında..

Twitchden Para Kazanabilir Miyim ?

Evet, Twitch’den yayınlar açarak büyük miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Twitch, diğer izlenme platformların aksine görüntülenme sayısına belirli bir ücret ödemez. Twitch’den ancak bağış alabilirsiniz veya izleyicilerine takipçi paketleri sunup almaya teşvik edersiniz. Başlarda bağış ve takipçi oranınız düşük olsa da, ilerleyen zamanlarda yaptığınız yayınlara göre artabilir. Şuan da pek çok Twitch yayıncısı geçimini takipçiler, bağış ve sponsorluklar ile sağlıyor. Son olarak İyi bir yayıncı olursanız sponsor alma şansınız da artar.

Twitch Ortaklığı Nedir ?

Twitch ortağı olup kanalınıza takipçilik paketleri eklemek için belirli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Özellikle  Twitch’in belirlediği takipçi sınırı olan 5.000 takipçiye ulaşmanız gerekiyor. Bunun yanında  5.000 takipçiye ulaştıktan sonra yayınlarda belirli bir kitleniz var ve düzenli olarak yayın açıyor iseniz Twitch ortaklığına başvurabilirsiniz. Başvuru sürecinin ardından “size ortaklığı kabul ediyoruz” veya “maalesef hala uygun değilsiniz” gibi cevaplarla geri döneceklerdir. Eğer uygun değilseniz daha çok çabalayıp ortaklığı açabilirseniz. Ortak olarak kabul edilirseniz, kendinize özel takipçi paketleri oluşturabilirsiniz.

Standrat olan takipçi paketi 5 dolardır ancak izleyicilerinizden biri kanalınıza takipçi olduğunda 1-2 dolar arası bir ücret size gelir. Kalan 3-4 dolar arası fiyat ise Twitch’e gider. Ortak olduğunuzdan dolayı Twitch paketleri sunar ve sizin izleyicilerinize  Twitch  takipçi satmanızı bekler. Bu link üzerinden Twitch partnerlik şartlarını inceleyebilirsiniz.

Takipçilik

Twitch Takipçi Paketleri ve Özellikler Nedir ?

Twitch kanalınıza 3 tane takipçi  paketi sunuyor. Bunlar sırasıyla :

Kademe 1 Twich  Abonelik,

–  İlk olarak aylık 4.99 dolardan ücretlendiriliyor,
– İlgili yayıncı direkt olarak destekleyebilirsiniz,
– Harici tanıtımlar dışında reklam bulunmaz,
– Yayıncının isteğine göre HD yayın ve bununla birlikte sohbet odasında sohbet etme imkanı sunuluyor,
– Abonelere özel sohbet moduna katılım hakkı ve bununla beraber  sohbeti yavaşlatma durumundan etkilenmeme imkanı veriliyor,
– Kanala özgü ifadelerle Twitch abone rozetleri pakete dahildir,

Kademe 2  Twitch Abonelik,

–  İlk olarak aylık 9.99 dolardan ücretlendiriliyor,
– İlgili yayıncı direkt olarak destekleyebilirsiniz,
– Harici tanıtımlar dışında reklam bulundurmaz,
– Yayıncının isteğine göre HD yayın ve bununla birlikte sohbet odasında sohbet etme imkanı sunuluyor,
-Abonelere özel sohbet moduna katılım hakkı ve bunun yanında sohbeti yavaşlatma durumundan etkilenmeme imkanı veriliyor,
– Kanala özgü ifadelerle Twitch abone rozetleri pakete dahildir,
-Yayıncıya daha fazla destek olunduğu için dilediği takdirde ekstra üye sıfatı verebiliyor.

Kademe 3  Twitch Abonelik,

– İlk olarak aylık 24.99 dolardan ücretlendiriliyor,
– İgili yayıncı direkt olarak destekleyebilirsiniz,
– Harici tanıtımlar dışında reklam bulundurmaz,
– Yayıncının isteğine göre HD yayın ve bununla birlikte sohbet odasında sohbet etme imkanı sunuluyor,
– Abonelere özel sohbet moduna katılım hakkı ve bunun yanında  sohbeti yavaşlatma durumundan etkilenmeme imkanı veriliyor,
– Kanala özgü ifadelerle Twitch abone rozetleri pakete dahildir.,
– Yayıncıya daha fazla destek olunduğu için dilediği takdirde ekstra üye sıfatı verebiliyor.

Yine de olarak yayınları izledikçe kanallara ait sadakat puanları ( isimlerini değiştirebilirler ) kazanabiliyorsunuz. Sadakat puanları ile İfade açıp, rastgele bir ifade yollayabilirsiniz, Discord sunucusu varsa özel rol talep edilebilirsiniz. Bunlar sadece belirli başlı özellikler. Sonuç olarak yayıncıdan yayıncıya göre değişiklik olduğundan dolayı incelemekte fayda var.

Twitch Takipçi Nasıl Kasılır ?

1.) İzlenen ve Popüler oyunları tercih etmeye çalışın.

Her şeyden önce Twitch sektöründe izlenen ve tercih edilen belirli başlı oyunlar vardır. Bu  oyunları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Lol, Gta 5, CS : GO, Apex Legends ve Valorant gibi oyunlar sık sık izlenmektedir. Bu nedenle içeriklerinizi bu yönde oluşturmanız sayesinde oyun kategorilerinden ve keşfetten izleyici akışı olacaktır. Bu akış sayesinde Twitch takipçi  kasabilirsiniz.

2.) Etkileşim Kurmaya özen gösterin.

Kategorilerden, Arkadaş tavsiyesinden veya herhangi bir yoldan kullanıcılar yayınınıza gelirse. Tek yapmanız gereken onlara samimi bir ortamın içinde bulduğunu hissettirmek. Yorumları okumaya çalın ve onlarla ilgilenin. Kendilerine ilgi gösterildiğini hissedince sizi takip ederler ve ilerleyen dönemlerdeki samimiyetinize göre belki takipçi bile olurlar. Kısaca samimi olursanız çok hızlı bir şekilde yükselirsiniz.

3.) Twitch takipçi Satın alabilirsiniz.

Kısacası En kolay ve hızlı yöntemlerden biri Twitch takipçi satın almaktır. Örneğin sitemiz üzerinden bu linkten üye olarak bakiye yükleyebilir ve Twitch takipçi  satın alabilirsiniz. Daha önceden bir çok yayıncı takipçi satın aldığından dolayı belirli referanslarımız vardır. Üstelik kampanya olarak 10 TL yüklemelerinize 5 TL hediye bonus bakiye verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.